2013 2014 Malülen emekli olabilecek hastalıklar

Yeni malülen emeklilik yasası 2013 hangi hastalıklardan emekli olabilirim, hangi hastalığı olanlar malülen emekli sayılır ?

01.09.2013 tarihinde yayınlanan kanuna göre ” hangi hastalıklardan dolayı malülen emekli olunur olunabilir” sorularınızın cevapları değişti değerli tcemeklisorgulama.com kullanıcıları, zira biraz önce belirttiğimiz tarihte yayına giren yeni malülen emeklilik yasasına göre bağzı hastalıkları olanlara, emeklilik kapısı açıldı. Peki hangi hastalığı olan kişiler için mamülen emekli olabilir olacak. Bu yeni yasada neler değişti. Cevabını merak ediyorsanız makalemizin devamını lütfen okuyunuz.

Malulen emekliliğin kapsamı genişletildi. Yeni düzenleme 1 Eylül’den itibaren yürürlükte. 21 çeşit hastalıktan emekliye ayrılacaklara 971 lira maaş ödenecek.
Sosyal Güvenlik Kurumu’nun malûlen emekliliğin kapsamını genişletmesiyle 4 bin 250 kişi 1 Eylül’den itibaren emekli olabilecek. Böylece malûlen emekli sayısı 119 bine çıkacak.
Düzenleme, eski yönetmeliğe göre malûllük başvurusu yapıp reddedilenlere tekrar başvuru yapma hakkı getiriyor.
Malulen emekli olabilmek için kişinin çalışma gücünün veya iş kazası ya da meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünün en az yüzde 60’ını veya tamamını kaybettiği sağlık kurulunca raporlanacak. Ayrıca en az 10 yıldan beri sigortalı olup, toplam bin 800 gün sigorta primi ödenmiş olma şartı da bulunuyor.
Kemik iliği nakli hariç tüm organ nakilli hastalara koşulsuz malûliyet hakkı veriliyor. Böbrek nakli sonrası uygulanan kontrol muayeneleri ise kaldırıldı. Tüm kanser hastaları tanı aldıktan sonra koşulsuz olarak malûl kabul edilecek.

ORGAN NAKLİ OLANLAR İÇİN BİR ŞART ARANMAYACAK
– Çalışma gücünün veya iş kazası ya da meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünün en az yüzde 60’ını veya vazifelerini yapamayacak şekilde meslekte kazanma gücünü kaybettiği sağlık kurulunca raporlanacak.
– Tüm organ nakilli (kemik iliği nakli hariç) hastalara koşulsuz malûliyet verildi.
– Böbrek nakli sonrası uygulanan kontrol muayeneleri kaldırıldı. Diyalize girmeyen kronik böbrek yetmezliği olan hastalara malûliyet hakkı getirildi.

KANSER HASTALIĞI EMEKLİLİK SEBEBİ
-Tüm kanser hastaları, tanı aldıktan sonra koşulsuz olarak 18 ay boyunca malûl kabul edildi. Bu hastalara ayrıca tedavi süresince malûliyet hakkı verildi.
-Kanserlere ve endokrin hastalıklara bağlı gelişen ve tedavisi olmayan ağır elektrolit bozuklukları listeye eklendi. Kemik iliği naklinden itibaren hastalar 12 ay süreyle malûl kabul edildi.
-Kan kanseri hastalarına tanı aldıktan sonra 24 ay süreyle malûl olabilme hakkı getirildi.

NÖROLOJİK HASTALIĞI OLANLAR DA LİSTEYE GİRDİ
– Tedavisi olmayan ve kişinin çalışmasına olanak vermeyen genetik hastalıklar malûliyet listesine alındı.
– Otizm gibi yaygın gelişim bozuklukları malûl sayılma kriterlerine eklendi.
– Tek el desteğine rağmen yardım olmaksızın yürüyememe, standart toplu taşıma araçlarını kullanamama durumunda sigortalı malûl sayıldı.
– MS, Parkinson, Alzheimer hastalığı, demans, sara gibi sık ve güncel nörolojik hastalıklar kapsama alındı.
– Kişisel bakımını ve zorunlu ihtiyaçlarını yardımsız yapamayan romatolojik ve nörolojik hastalıklar listeye girdi.
– Travma sonrası stres bozukluğu ve obsesif-kompulsif bozukluk gibi sık görülen psikiyatrik hastalıklar malûliyet kriterlerine eklendi.
ŞEKER HASTALARI İÇİN YENİ İMKANLAR
– Koroner arter hastalıkları, kalp kapak hastalıkları, aritmiler, kalp yetmezliği gibi güncel ve sık görülen kardiyolojik hastalıklar ile ilgili kriterler ilk kez oluşturuldu.
– Sindirim sistemi kanamaları, ülseratif kolit, kaşeksi, kronik pankreatit gibi eski yönetmelikte olmayan birçok hastalık eklendi.
– Şeker hastalığına ilişkin malûliyet kriterleri genişletildi, en az 3 organının orta ve ileri düzeyde bozulması malûliyet kriteri olarak kabul edildi.
ASTIM HASTASI MALÛL SAYILDI
– Astım, KOAH, uyku bozuklukları gibi sık görülen solunum sistemi hastalıkları için ilk kez malûliyet kriterleri oluşturuldu.
– Solunum yetmezliği nedeniyle yardımcı solunum cihazlarını sürekli kullanan hastalar bakıma muhtaç olarak kabul edildi.
– Tedaviye dirençli ve bulaşıcılığı yüksek olan verem hastalarına 2 yıl süreyle malûliyet hakkı getirildi.
– Birden fazla hastalığın bir arada olduğu ve tedaviye rağmen sigortalının çalışma olanağının bulunmadığı durumlarda malûl olabilme ile ilgili düzenleme yapıldı.

 

Bir önceki yazımız olan Malülen emekli maaşı hesaplama başlıklı makalemizde malül maaşı sorgulama, malülen emekli maaşım ne kadar ve malülen emeklilik 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

2013 2014 Malülen emekli olabilecek hastalıklar malülen emeklilik,malulen emekli maaşı ne kadar,malulen emeklilik maaşı sorgulama,malülen emeklilik maasi 2014,malülen emeklilik maasi ne kadar,malulen emekli maaşı 2014,malülen emekli maası ne kadar 2014,malulen emekli maaşları 2014,malülen ne zaman emekli olurum,malulen emeklilik basvuru sonucu, makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.
2013 2014 Malülen emekli olabilecek hastalıklar makalesi Ana Sayfa, Malülen Emekli kategorisinde yayınlanmaktadır.

“2013 2014 Malülen emekli olabilecek hastalıklar” için 71 yorum

 1. hava aydın barutcu diyor ki:

  ben iki taraflı bleteral ameliyatı oldum iki kalçada da pilatin takılı bu yüzden çalışamadığım için işte çıktım hiper tansiyonum da var raporlu olarak ilaç kullanıyorum psikolojik sorunlardan dolayı ati deprasan ilaçlarıda kullanıyoru sgklı olarak 2300 günüm var. %62 raporum var şu an malülen emekli olabilirmiyim

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Hava Aydın Barutçu,

   Buradaki konuda malülen emekli olacak hastalıklar yazıyor. Sizin net cevabı SGK Müdürlüğünden almanız gerekiyor. Net olarak olursunuz yada olamazsınız diyemiyoruz.

   Saygılar.

 2. ali alpcan diyor ki:

  slm admin ben koah uykusuzluk cekiuorum koah raporum da vae tnaisyon bel fııtıgı artık ne ararsan var 2350 gün ssk ve bagkurum var olabiliryim saygılsrıma

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Ali Alpcan,

   Gönül isterki bu durumda size net bir bilgi verelim ama emin olun net olarak bir bilgiye sahip değiliz. Bildiğiniz üzere kanun yeni çıktı, net olarak şu hastalıktan olan emekli olacak diyorlarsada en net bilgiyi sizler SGK’dan alabilirsiniz. Buradan sizlere yanlış yazarak kafa da karıştırmak istemiyoruz açıkçası.

 3. hayrullah yaman diyor ki:

  ben hayrullahyaman 1998 yılında omur ilik ameliyatı oldum ve omurka kemigime platin takıldı ve ben o yıldan beri platinle yaşıyorum işe girişim ve sigorta başlangıcım 2004 ve derecem(raporum %44 ) ben nasıl emekli olabilirim veyada neyapmam gerekiyor beni bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla…

 4. mehmet taşbaş diyor ki:

  eşimde gece körlügü var tavuk karası 2001 biden ssk başlangıc 899 günü var yeniyasaya göre emekli olabilirmi yüzde kaç raporu olması lazım bilgi verirseniz sevinirim saygılar.

 5. ALİ diyor ki:

  ben %15 raporlu epilepsi hastasıyım.2300 ödenmiş prim günüm var. malulen emeklilik durumum nasıl olur?

 6. neslihan diyor ki:

  ben sara hastasıyım 1800 gunum odenmıs ama çalışamıyorum basdonmelerım cok oluyor emeklı olma sansım varmı

 7. Recep kahriman diyor ki:

  1999 yılında sigortaya girdim %60 roporum kalp kapakçıgım değişti ne zaman emekli olurum

 8. İLKNUR SEKMENOĞLU diyor ki:

  ben %64 engelliyim kifoskolyoz+kronik akciğer rahatsızlığım var yürüyemekte zorlanıyorum bazen yatağımdan bile kalkamıyorum.1800 gün prim sayım var fakat 10 yılı tamamlamadım mamulen emekli olabilir miyim?Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.Bir de mamulen emekli olabilmek için işe girerken sağlam olup çalışırken mi bu rahatsızlıklarımız ortaya çıkmış olması gerekiyor?

 9. kemal altuntaş diyor ki:

  merhabalar.benim yüzde 90 raborum var emekliliğe başvurdum .2700 günüm var ve tavandan yatıyo maaşım .emekli maaşım ne kadar olur

 10. FATIH diyor ki:

  ben Fatih yurtdisinda Hollandada doktor bana tramva sonrasi stres bozuklugu teshisi koydu. ve raporum mevcut acaba bu durum Turkieyede uzman doktorlara gosterdigim zaman gecerli olurmu. birde su an bu rahatsizliktan dolayi Turkiyede emekli olunabiliyor. bu konuda beni aydinlatirsaniz cok tesekkur ederim. saygilar.

 11. ugur diyor ki:

  sa babam kısmı felc gecırdı suna evde calsımıyo pırım gunu 2.510 parası 56.378.42 tl hastane sonucalr %55 norplajıden aldı % 10 tansıyon cıktı emrak lar daha sonuclanmadı acaba malulen emeklı olurmu saygılar

 12. medine cikar diyor ki:

  Meraba ben medine gecen sene kalcadan ameliyat oldum ve total kalca protezi var iki kez oldum yirmi bir sene sonra tekrar olucam kntrol altindayim gelir durumum yok kimden yardim alabilirim emekli olma durumum varmi

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Medine Hanım,

   Öncelikle geçmiş olsun. Bu içinde bulunduğunuz duruma net cevap verebilmek için önceki prim ödeme günsayılarınızın vs de biliniyor olması gerekiyor. Bağlı bulunduğunuz şehirdesi Sosyal Sigortalak Kurumu’na giderek te bilgi almanız mümkün olacaktır.
   Saygılar.

 13. mehmet diyor ki:

  4 yıldır MS hastasıyım ve bu illet kötü bir şekilde seyrediyor.4 yıldır her hafta iğnemi oluyorum fakat hastalık sürekli ilerliyor.Dün son heyete girdim ama ne heyet!!!Girmemle çıkmam bir oldu,içeride 5 saniye bile duramadım.Hemen çıkardılar.Belli ki dış görünüşüne baktılar.Ben şu anda yürüyebiliyorum ama 10-15 adımdan sonra başımın dönmesi artıyor ve ayakta bile duramayacak hale geliyorum.Ellerim,kollarım,bacaklarım sürekli titriyor ve bunlardan dolayı çalışamayacak haldeyim.Bilirsiniz ki bu illetin kesin tedavisi yok ve ilerleyerek seyrediyor.Heyete girmek için tam 3 ay bekledim ve bu sırada daha da ilerledi.O doktorlar bana hiçbir soru sormadılar ve muayene etmediler.Sorunun ne olduğunu bile sormadılar.Sadece odaya girdim,diğer kapıdan çıktım.Söyler misiniz,bu doktorlar beni nasıl değerlendirecek?verdikleri puan yanlış olmayacak mı?Eğer hakkım olan puanı vermezlerse,mahkemeye vermeyi düşünüyorum.İtiraz amacıyla değil,benim sağlığımla ve geleceğimle ilgili.Bu durumda siz ne önerirsiniz?Saygılarımla.

  • mehmet diyor ki:

   HERALDE YANLIŞ BİR YERE SORU SORMUŞUM.ANLAŞILAN PEK ALAKADAR OLAN YOK.YİNE DİYORUM KENDİME “EN İYİ YOL,KENDİ BİLDİĞİN YOLDUR”.SAYGILAR SUNARIM.

   • admin diyor ki:

    Merhabalar Mehmet Bey, Sene sonu münasebetiyle sorularınızı geç cevaplandırıyoruz kusura bakmayınız lütfen.

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Mehmet Bey,

   Yazdıklarınızın tamamını büyük bir dikkatle okuduk. Evet malesef bu ülkedeki sağlıkla alakalı bu tür aksaklıklar çoğunlukla yaşanıyor. Size tavsiyemiz mutlak suretle bu durumu mahkemeye taşımanız yönünde olacaktır. Tabiki istediğiniz oranı alamazsanız. Dediklerinizde sonuna kadar haklısınız. 5 Saniyelik bir görme ile kimse kimsenin durumunu bilemeyecektir. Geçmiş olsun saygılar.

   • mehmet diyor ki:

    Eğer gerekli puanı alamazsam,mahkemeye vereceğim tabii ki ama sağlık bakanını mı,hastane başhekimini mi,kuruldaki doktorları mı yoksa o kurulun başkanını mı?Ülkemizin hukuksal açıdan me halde olduğunu biliyorsunuzdur.O yüzden kesinlikle güvenmiyorum.Bir yolunu bulurlar ve beni haksız çıkarırlar büyük ihtimal.Üstüne de tazminat talep ederler.Dediğim gibi,bu ülkede hak,hukuk,adalet bitmiştir ve güvenim yok.Sadece kendimi rahatlatmak amacıyla ve inandığım değerleri yerine getirmenin huzurunu yaşamak için yapacağım.
    Beni ciddiye alıp sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim.Saygılarımı sunar,başarılar dilerim.

    • admin diyor ki:

     Merhabalar Mehmet Bey,

     Yargısal süreçte neler yapılması sorusu noktasında, bir avukat sizi yönlendirecektir diye düşünüyorum. Ülkemizde malesef çarkları doğru işlemeyen bir çok bölüm, yer kurum var. Bu noktada vatandaş olarak bizlerin haklarını arıyor olması gerekiyor.

     Kendinizi rahatlatmaktan ziyade, ben sonuç alacağınıza yürekten inanıyorum. Lütfen işin arkasını bırakmayın.

     Geçmiş olsun, saygılar sunuyorum.

     • mehmet diyor ki:

      Bugün hastahaneden sağlık kurulu raporunu aldım.Almasına aldım da,üzerinde puan veya özürlülük derecesi yok.Sordum,SGK karar verecek,oranı onlar belirleyecek dediler.Bu da 2-3 ay sürecekmiş.Yani yine beliyorum.Peki o zamana kadar ya ölürsem?Bu hastalığın da ilerlediği belli zaten.SGK ‘nın oran belirlediği halde o oran yanlış olmayacak mı?Bakan ya da Başbakan çocuğu değilim diye mi?Yetkililer bu durumun saçmalık olduğunun farkında değiller mi?Bunun hesabını kim verecek bana?
      Bu durumda nasıl hareket edebilirim?Şu anda beklemekten başka yapılabilecek bişey var mı?

  • eda diyor ki:

   bak güzelik sgknın heyeti böyle. yeni gelecek evr

 14. suray diyor ki:

  merhaba ben 34yasindayim 24 yildir diabettim rahatsizlimdan dolayi devamni ise gidemiyorum ,gozlerimde;bobrekleride ,ellerimde sekerden dolayi problemnerde cikti sekerimde cok dengesiziz gidiyor,sormak istedigim malulen emeklilik yasasindan yararlana bilecekmiyim?2100gun ssk primim var.ilk olarak nereye basvuru yapmam gerekiyor gerekiyor.

 15. suzan biçer izmir diyor ki:

  merhaba ben 7 8 yıl önce kalp kapak ameliyatı oldum ve hipertansiyon hastasıyım göğsümden kitle alındı malülen liğe baş vurdum fakat bana yüzde kaç verildi hatırlamıyorum benim mesleğim makinacılık tekstilde ve ben ameliyattan sonra sol tarafımı hiç kullanamıyorumsol tarafıma yatamam sol kolumu kullanamamvesol böbreğim sürekli uyuşuk sol sırtım uyuşuk ve ben bu halimi anlatamadım doktorlara bana çalışabilir sin dediler ben şimdi babadan dul yetim maaşıyla geçinmeye çalışıyoru ben malul emekli olabilirmiyim 1800 60 günüm var

 16. fevzi diyor ki:

  İyi akşamlar? 2014ün 1 inci ayında trafik kazası geçirdim ve boyun omurgamda düzleşme ve boynumda fıtık oluşto %8 heyet raporu aldım sürekli maluliyet maaşı alabilirmiyim sigorta başlangıcım 2004 pirim 1900 gün yaş31

 17. veli diyor ki:

  Annem 17,05,2007 tarihinde sigorta girişi başladı ve suan 1875 gun primi var iki diz kapağına da platin takıldı malul emeklilikten yararlanma hakkı var mı ?

 18. mehriban yıldırım diyor ki:

  merhaba ben 44 yaşındayım 2005 bulgaristandan geldim 2006 kanser hastasıyim t.c sigorta başlangıcım yok bulgaristsnda yedi yıl sigortalı çalışmışlım var burda geçerlimii yeni kolonostomi amelatı oldum yüzde seksenbir engelli raporum var malülen emekli hakkım varmı saygılarımla

 19. mesut diyor ki:

  selam 2004 sigorta girişim 3150 prim günum var epilepsi hastasıyım yüzde kırk raporum var Günlükaktiviteleri engellemeyen fakat zorlaştıran nöbetler şeklinde nasıl emekli olurum ne zman erkenmı malulenmı bılen bırı yardımcı olsun .

 20. serpi diyor ki:

  Bileteral meme ca özür oranı nedir?her ikisi de başka tür tümör ve memeler ve lenfler alınmıştır

 21. yesim diyor ki:

  merhaba benım babam yuzde 60 malülen emeklılık ıcın basvurdu ve yuzde 60 aldı sonra onaylanmadı dedıler ne demek ıstedıler 6 aydan berı beklıyoruz gıttık sorduk olumsuz dedıler kac gerekıyorda BU babam emeklı olamadı lutfen yardım

 22. Ayhan diyor ki:

  Şeker raporu , tansiyon raporu , kalp stent, kroner arter raporum var nasıl emekli olabilirim

 23. hasan yılmaz diyor ki:

  slm ben 1968 dogumluyum 1987 bagkur girişim var 14 yıl bagkur 8 yılda ssklıyım ve ben koah astım ve uyku bozuklugu hastasıyım şuan zorda olsa çalışmak zorundayım malulen emekli başvurusu yapmak için bu işyerinden çıkmammı lazım veya çalışır durumda başvursam kabul ederlermi bunu cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 24. Zeki diyor ki:

  Merhabalar herkeze sağlıklı günler ben 2012 Aralık ayında kalp ( baypas) oldum ameliyat sonrası tıp 2diabet çıktı ayrıca tansiyon,kolestrol,astım,gözümde astimat var 2013 hazırında malülen emekli olmak için başvurdum hastane %90 verdi ( ameliyat yapan Dr.öyle söyledi) istanbul SGK bölge müd. Onaylamadı itıraz ettim ankaraya gitti oradıda onaylamadı sağlık sorunlarımdan dolayı işimdende oldum hangi kapıyı çalsam ameliyatlı olduğumdan dolayı iş vermiyorlar tekrar başvurma hakkım varmı acaba prımlerım 5250 gün 19 yıllık SSK,lıyım malülen emekli olabilmek için ne yapmalıyım arkadaşlar lütfen yardım edın

 25. hakan emek diyor ki:

  kusura bakmayın rahatsız etim 18 09 1999 sigorta girişliyim 3218 prim var askeri boçlanma da 550 var toplamda 3768 prim var kronik böbrek yetmezliğim var ama diyalize girmiyorum son aşamadır ve fmf hastasıyım halk dilin de ak deniz anatemisim malülen emekli olabilirmiyim saygılarımla

 26. ramço diyor ki:

  epilepsi rahatsıyım sürekli ilaç tedavisi görmek zorundayım 3500 günüm var malülen nezaman emekli olabilirim

 27. GÖKHAN diyor ki:

  merhaba ben gökhan 2008 yılında mg yanı myasteni gravis hastalıgına yakalan dım ozamandaN BERI CALIŞAMIYORUM AYAKLARIM VE KOLARIM ÇOK ZAYIF BUHASTALIKTAN ÖTÜRÜ PİSKIYATRIK TEDAVİ ALİYORUM ANTI DEPRASAN İLAC LARIM VAR VE MYASTENI GRAVİS HASTALIGININ SUANKI ÖZÜR ORANI %20 VERIYOR LAT DOKTORLAR AMA DAHA ÖNCEDEB 60 ALMISTIM 1800 GÜN PRIMIM VAR BEN MALUL OLABILIR MIYIM BENIM DAVAM SUANDA MAHKEMEDE

 28. ahmet diyor ki:

  Ben sara (epilepsi) hastasıyım 3500 pirim im var ne zaman emekli olurum . malülen emekliliği hakkeder miyim acaba…

 29. fadime kurt diyor ki:

  merhaba babam da karaciger yetmezligi var mide kanaması geçirdi 2 kere yogun bakımda kaldı midesinde boloncuklar oluşuyor ve kanama yapıyor doktorlar yüzde otuz çalışamaz raporu verdi malüden emekli olabilirmi neler yapmalıyız

 30. fadime erbay diyor ki:

  bende kanser hastasıyım fibrozdisplazi şimdide astımım başladı 100 gün çalışmışlıgım var bende acaba malülen emekli olabilirmiyim çok çaresizim şuan bana yol gösterirseniz sevinirim

 31. ali fatih diyor ki:

  sayın admin ben aklaşık 5 senedir onkilozan spandolit hastasıyım ve hiper tonsiyonm var gaziantep şahinbey araştırma hastanesinden rapor alarak malülen emeklliliğe baş vrdmm sgk beni malulen emekli edermi 2236 günüm var ne sonuç alabilirim

 32. yılmaz diyor ki:

  8-10 yıldır hiper tansiyon hastasıyım.Bundan 9 sene önce sağ ve sol gözüm kapandı ve üç gün hiç göremedim.Sağ ve sol gözüme lazer yapıldı su an görüyorum.sol gözüme 2 kez daha lazer yapıldı ama göz tansiyonum sık sık çıkıyor.diabet hastasıyım ve insilün kullanıyorum.bunlar atoplamda ne kadar rapor alabilirim.Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

 33. emre demir diyor ki:

  Merhabalar benide bilgilerinizle aydinlatirsaniz cok sevinirim.24 yasindayim.
  Ben 2005 yilindan bu yana kanser (epiteloid sarkom tanili) hastasiyim.Tam 6 kez ameliyat oldum halen yenilemeye devam ediyor.2014 subatta 6. ameliyatimi oldum su an yine yeniledi.Su an itibariylede devam etmektedir tedavilerim , fakat bir turlu istenilen sonuc alinamadi.Kemoterapi radyoterapi aldim halada devam ediyor.
  Hic bir iste calisamiyorum hastalikdan dolayi.Yesilkartliyim, Gatada yapilan incelemelerdede askerlikten muaf oldum.Kisaca hastanelerden disari cikamiyorum.Adana da kaliyorum ama su an icin Ankaraya tedavi icin geldim durumumuz da iyi olmadigi icin maddi manevi sikinti icindeyim .
  Sorum acaba malulen emekli falan olabilirmiyim.Calisamadigim icin dogal olarak sigortam yokk …
  Tesekurler simdiden …

 34. Hüseyin diyor ki:

  3 yılda 2 kere tümör nedeniyle beyin amaliyatı oldum. Bugün itibariyle 3 amaliyat kararı aldı gittiğim Dr. Ayrıca epilepsi ataklarım arttı ve işyerimle ilğilenemiyorum. Emeklilik için gerekli primim var bu rahatsızlığım malulen emeklilik için yeterlimi???

 35. alacete diyor ki:

  tüberküloz geçirdim askerede alamdılar. acaba erken emekli olma sansım var mı? yada nasıl bir yol izlemem gerekli. teşekkürler.
  mailemi atarsanız cevabı çok memnun olurum…

 36. nazlı bostan diyor ki:

  ben kalp hastasıyım kalp yetmezliği yüzde atmışbeş raporum vede 3000 iş gücüm var malulen emekli olabilirmiyim teşekkürler

 37. murat diyor ki:

  Bende avaskuler nekroz var yasim35 iki kalçadan protez amaliyati olacam 2700 is günün var acaba emekli olabilir miyim artik sancilarina dayanamıyorum ameliyat sürecinde geçici emeklilik verirlermiş iki çocuğum var nadir kalirmiyim bu yüzden ameliyat erteliyorum bilgisi olan varmidir acaba

 38. fatma onur diyor ki:

  ben 30 senelik astım hastasıyım 1999 ocak ayının 9 unda bagkur a başladım 2 sene çiftçi sonra esnaf bagkuru yatırdım 11 sene esnaf var 3 senelik te isteğe baglı bagkur yatırıyom sızce emekli olabılır mıyım….

 39. fatih gök diyor ki:

  ben puramataraks ve kalp ritimi bozuklugu pisikiyatridem sinir.rahatsızlıgım vardı gögüs hastalıgı %98-kardıyoloji %10 pisikiyatri belli deyil daha %kac rapor verirler acaba,

 40. nurten yerebakan diyor ki:

  merhabalar 17 yıldır epilempsi hastasıyım buna dair herhangi bir rapor çıkartmadım bunun için emekli olabilirmiyim ayrıca 2004 sigorta başlangıçım var ama hiç prim ödenmemiş bunun için ne yapmalıyım saygılarla

 41. cüneyt orakçı diyor ki:

  merhaba sayın arkadaşlarım sigorta girişim 1988 ilk ameliyetım hemoroit varakosel apandisist ve bel kaymasından belimde platin var birde astım hastalıgım var bu hastalıklardan dolayı rapor aldım 40 raporom vergi indirimimden yaralnmak istedim vergi daire baskanlıgı beni hastaneye sevk etti bende bu raporlardan aldıgım 30 ikinci aldıgım raporon yükmü gecerli yok ise ilk aldıgım rapormu geçerli bilenler varsa beni bilgilendirmelendirmelerinde rica ederim 2 raporom gecerli ise ne gibi yol izlemem lazım beni aydınlatırsanız şimdiden TESEKKÜRLER…

 42. sedat diyor ki:

  Mrb. 3 kez akcigerlerden pnomotaraks (akciğerlerde hava keseciklerinin patlaması) ameliyatı oldum.fazla yuruyemiyor ve spor yapamıyorum nefesim daraliyor. .Vergi indirimi için rapor alabilirmiyim. Yada malulen emekli olabilirmiyim

 43. tamer toraman diyor ki:

  2002 den beri sikortalıyım ve öncesi kanser gecirdim yüzde kırk sekiz rapor aldım dalak ve komple ve kara çigerden yirmi santim alındı iki sene kemoloti ve ısın tedavisi gördüm ne zaman emekli olabilirim

 44. haydar bor diyor ki:

  ben kan kanseri hastasıyım malulen emekli oldum 2009 da şuanda da kontrol muannem var ama 1 eylülde çıkan yasa kanser hastaları sürekli emekli demiyor anladıgıma göre biz hastalar her konturol muanesine korkarakmı gidelim maşımız ya kesilir korkusuyla maaş kesildinmi ilaç ayrı bir dert hastane ayrı bir dert oluyor sağlık bakanlığı bir cözüm bulaçakmı yoksa konturol muanesi her 2 yıl veya 1 yıl devam edeçekmi

 45. engin aydin diyor ki:

  Slm yardimlarin için şimdiden teşekkür ederim benim sorunum doğarken Ayağım kusurlu doğmuş 6cm. İnce 1’5 cm kısa üzerinde durunca ağrı yapıyor 4000 iş günü sigortam var yaklaşık mesleğin inşaatçıyım ne yapmam gerekir teşekkürler

 46. adem diyor ki:

  slm benım 1780 gunum var ne zaman emeklı olabılırım böbrek naklı oldum 2008 de % 70 raporum va bılgı verırsenız sevınırım tsk

 47. ahmett diyor ki:

  selamun aleykum ben 7 yıldır ülsaratıf kromkolıt hastasıyım ve raporlu ilac kullanıyom ara ara ataklar gecırıyorum malunen emeklı ola bılıyormuyum cevap yazarsanız sevınırım

 48. Serkan akan diyor ki:

  Okadar uğraştım beni emekli etmediler ben 1980 doğumluyum ve 7yaşından beri bu acıyı çekiyorum ve hepsine lanet olsun NOKTA

 49. Serkan akan diyor ki:

  Hiç kimseden duymadım BEN 971 tl alıyorum diyeni kim çıkardıysa bunu …anlayın siz o kadar işimin gücümün arasında bir hastane bir bağkur 3 er kez gittim geldim her gidiş gelişimde sövdüm ve sonunda emekli olamadım

 50. ferhat diyor ki:

  Bir yil once sol bileyimde amaliyat oldum pilatin taktilar sah kolumda hatali amaliyattan dolayi sakat kaldi calisma zorluhu cekiyorum malulen emekli ola bilirmiyim

 51. ramazan yılmaz diyor ki:

  Ben 05/8/2006 tarihli isgorta girişliyim.4a listesiden 1470 gün 4b listesinden 2 yıl 5 ayım var.12/2012 kalp kapağı alamiyatı oldum.bundan dolayı malülen emekli olabilirmiyim.

 52. kenan diyor ki:

  Ben kalpten 2008deamaliyat oldum 7000 gün sigortam var 2sefer malulen emekli olmak için müracaatta bulundum bana ret geldi raporumun % kaç olduğunu söylemediler yeni yasaya göre emekli olbilirmiyim

 53. firdevs kurt diyor ki:

  ben skolyoz ameliyati geçirdim çalışıyorum ağrılarım var ve platin takılı ben rapor almak istiyorum 100 de kaç rapor alabilirim

 54. fevzi diyor ki:

  mrb ben bel fıtık hastasiyim elimde rapor larim mr vs var .acil ameliyat ol dediler olmadım riskli olduğu için 1300 SSK 1100 bağ kurum var malulen emekli olabilir miyim

 55. fevzi diyor ki:

  mrb ben bel fıtık hastasiyim elimde rapor larim mr vs var .acil ameliyat ol dediler olmadım riskli olduğu için 1300 SSK 1100 bağ kurum var malulen emekli olabilir miyim

 56. ezine diyor ki:

  ben 8yıldır sinir hastasıyım ailevi sorun olduktan sonra oldum ve mide yarasivar ülerse ve gastirit üretiyo dediler ben 20yıllık skg var acaba emekli olurmuyum malülen bilginizi rice etem

 57. menduh özdemir diyor ki:

  Mrb ben 2014 şubat ayinda diz kapağimda iltihap oluşma nedeniyle hasekide ameliyat oldum doktorlar septik artrit teşhisi koydu 3600 ssk günüm var ama çalışmakta güçlük cekiyorum ve şişliği fazla inmedi bunun için malulen emekli olmam için nasıl emekli olurum yardımcı olursaniz sevinirim

 58. yusuf diyor ki:

  merhaba hocam şeker hastasıyım ,kolestrol hastasıyım şimdide ayak anadamarım da venöz yetmezliği teşhisi kondu ayakda çalışamaz raporum var malulen emekli olabilirmiyim

 59. fevzi ç diyor ki:

  Ben 2006 kasımında emekli oldum bir kamu kurumundan itfaiye şoförü olarak ama 1994 yılından bu yana psikolojik hastalığı ile mücadele ediyorum yol yürüyemiyorum artık ilaçlarında bana fayda etmiyor uykusuzluk ta başladı yolculukta yapamıyorum şehirler arası geceleri halusasyon görüyorum yüzde %40 raporum var daha henüz maluliyet ücreti bağlanmadı ne kadar ücret alabilirim şu anki maaşıma katkısı olur mu? 2006 yılından bu güne kadar fark parası var mı?saygılar teşekkürler

 60. mehmet diyor ki:

  ben yaklasık 2.5 yıldır psikoljik rahatsızlıgım var doktora gidiyorum düzelemedi. malulen emekli olmak icin ilk önce psikiyatri doktorundanmı rapor almak gerekiyor 4500 günüm var

 61. mustafa diyor ki:

  1983 doğumluyum sigorta gisim 2003 pirim günüm 4000 aort kapak ameliyat olmam gerekiyor ameliyat sonrasi malulen emekli olabilir miyim açıklama yapar misiniz tesekkur ederim

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
3600 günden emeklilik
3600 günden emeklilik hesaplama

Ssk Sgk 3600 günden emekli maaşı tablosu hesaplama sorgulama ve  emeklilik şartları hakkında bilgiler Babam 1974 yılı sigortalısı idi ve...

Kapat