Emekli maaş kesintileri sorgulama öğrenme

SGK SSK Emekli maaş kesintisi 2013 2014 öğrenme sorgulama işlemleri

Türkiye’den emekli olan değerli vatandaşlarım, sizler maaşlarınızdan ne şekilde, ne kadar tutarda, hangi zamanda, ne adı altında kesinti yapılmış ise öğrenebilirsiniz. SGDP Kaydı konusunda yine emekli olupta adına işyeri olanlardan kesilen tutarlarla ilgili yararlı yazımıza da bakabilirsiniz.

Emekli maaşlarınızdan yapılan kesintileri kalem kalem görebilmek için;

Emekli olan babamın aynı zamanda adına bir işyeri vardı ve biz bunu birbuçuk yıl kadar önce kapattık. Neyse bir kaç ay önce babam emekli maaşını almaya gittiğinde adama 150 tl ödemişler hadi git demişler. Yahu adam doğru düzgün okuması yok yazması yok ve yaşlı hiç biri açıklama yapmamış. Öncelikle maaşından kesinti yapılan değerli emektar ağabeylerim e devlet şifresi alacaksınız. He oğlum bu şifreyi nasıl alabilirim diyorsan amcacım babacım PTT ye gideceksin kimliğini vereceksin e devlet şifresi istiyorum evladım diyeceksin sana anında verecekler amcacım. Bu arada teyzelerim de var  onlarada hitap etmiş olayım bari. Sonra amcacım teyzecim şifreyi evladına torununa komşuna götüreceksin onlar hemen aşağıda bulunan sayfaya girecekler şifrenle giriş yapacaklar.

EMEKLİ KESİNTİMİ ÖĞRENME LİNKİ >>>> TIKLAYINIZ

 

Aşağıda resimde sizlere ne yapacağınızı resimde yeşil alanla gösteriyorum. Buradaki e-devlet şifresi yazan bölüme tıklayacaksınız. E devlet şifrenizle giriş yaptıysanız linki aramayın aşağıdaki linke bakın ( tabiki e devlet ile giriş yaptıktan sonra aşağıdaki linke bakın )

EMEKLİ AYLIK KESİNTİSİ LİNKİ>>>>>>>TIKLAYIN

kesinti-sorgulamasi-600x500

Yukarıdaişaretlediğim yeşil alana ptt müdürlüğünden aldığınız e devlet şifresini girip gönder diyeceksiniz.

edevlet-600x423

Önünüze bir ekran gelcek sizler şifrelerinizi girdikten sonra  buradan ise kesinti sorgulama seçeneğine tıklayın artık siz 4A 4B 4C hangisi iseniz yapılan kesintileri şıkır şıkır öğrenebileceksiniz. Sorusu olan varsa yazsın bana lütfen.

Kaynak

Aşağıda resimde sizlere ne yapacağınızı resimde yeşil alanla gösteriyorum. Buradaki e-devlet şifresi yazan bölüme tıklayacaksınız. E devlet şifrenizle giriş yaptıysanız linki aramayın aşağıdaki linke bakın ( tabiki e devlet ile giriş yaptıktan sonra aşağıdaki linke bakın )

Yukarıdaişaretlediğim yeşil alana ptt müdürlüğünden aldığınız e devlet şifresini girip gönder diyeceksiniz. Önünüze bir ekran gelcek sizler şifrelerinizi girdikten sonra  buradan ise kesinti sorgulama seçeneğine tıklayın artık siz 4A 4B 4C hangisi iseniz yapılan kesintileri şıkır şıkır öğrenebileceksiniz. Sorusu olan varsa yazsın bana lütfen.

 

Bir önceki yazımız olan Özürlü emekli maaşı nasıl hesaplanıyor ? başlıklı makalemizde 2022 maaş hesaplama, 2022 maaşı nasıl hesaplanıyor ve engelli maaşı nasıl hesaplanır hakkında bilgiler verilmektedir.

Emekli maaş kesintileri sorgulama öğrenme emekli maa cratini grenme,emekli maaşım bağlandımı nasıl öğrenebilirim,ptt emekli maaş sorgulama, makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.
Emekli maaş kesintileri sorgulama öğrenme makalesi Ana Sayfa, Emekli kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Emekli maaş kesintileri sorgulama öğrenme” için 1 yorum

  1. emine diyor ki:

    babamdan almış olduğum dul yetimmaşı kız kardeşim anlaşmalı olarak boşandığı eşi ilenikahlanmış ve bana toplu para verileceği bildirildi aradan iki geçmeden o paranın kardeşimin borçundan dolayı kesildiğini söylediler zaten 8 yıldır maaşı alıyordu ona ceza gelmiş neden bu para benden gesiyor beni aydınlatırmısınız

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
sgdp prim borçları
SGDP kaydı bulunamadı

SGDP KAYDI BULUNAMADI Merhabalar ben Ömer ÇABUK, benim adıma oğlum torna dükkanı işletiyor yaklaşık 5 yıldır da baktırdığım kadarı ile...

Kapat