4a Emekli sorgulama

4a emekli Sorgulama

4a emeklilik nedir ?

4a emeklilik Sosyal Sigortalar Kurumu ( SGK ) tarafından bir iş yerinde çalıştırılan / çalışan kişilerin emekliliğine verilen Sosyal Güvenlik Kanunun’da geçen  isimdir. Bu gruba giren emekliler için 4a emekli sözcüğü kullanılır

4a Emekli Sorgulama işlemleri nereden yapılır ?

Sigortalı yani SSk üzerinden çalışıp kanunca belirtilen hizmet gün toplamlarını tamamlayan kişiler, yine devletin resmi sitesi üzerinden emeklilik hizmet toplamlarını yani başka bir deşiyle Sigortalılık hizmet sürelerini ve diğer bilgileri girerek emekliliklerini hesaplayabilirler.

Bunun için aşağıda bulunan linke girecek, size yöneltilen soruları tam olarak yanıtlayıp sorgula butonuna basacaksınız. Olaki anlattığımız bu konu kafanızı karıştırır yada aklınıza takılan birşey olursa lütfen çekinmeden bizlere yorum gönderiniz.

Sigortalı olarak çalışıyor ve emekli olmak istiyorsanız, aşağıdaki linke giriş yapınız ve bilgilerden sonra sorgulama işlemlerini gerçekleştiriniz, sistem size otomatik olarak emekli olup olamayacağınız hakkında net bir bilgi verecektir.

4A EMEKLİ SORGULAMA >>> EMEKLİ OLDUM MU >>>> TIKLAYINIZ

4a emeklilik sorgulama

Görseldeki gibi bir ekranla karşılayacaksınız buradan tüm bilgileri özellikle emekli sorgulama işlemi sonucunun net olarak çıkması için ssk prim ödeme gün sayısı, askerlik gün sayısı ve hizmete başlama tarihi ile birlikte doğum tarihinizi doğru olarak giriniz.

TC EMEKLİ SORGULAMA

 

 

4a Emekli sorgulama 4a emekli maaş sorgulaması,sgk 4a emekli maaş sorgulama,sgk 4a emekli maaşı sorgulama,4a emekli aylık bilgisi,4a emeklilik maaş sorgulama,sgk emekli maaş sorgulama 4a, makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.
4a Emekli sorgulama makalesi Ana Sayfa, 4a Emeklilik kategorisinde yayınlanmaktadır.

“4a Emekli sorgulama” için 2 yorum

 1. Sevcan Şahin diyor ki:

  T.C numaram 3340***1762 olup, 49 yaşındayım işe giriş tarihim 01.01.1983 dir. halen 2585 prim günüm olup, hangi tarihte ve kaç gün üzerinden emekli olabileceğim hususunda bana bilgi verirseniz sevinirim. vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim. 15.11.2013

  • admin diyor ki:

   Selamlar Sevcan Şahin,

   Sitemiz üzerinden bu tür yardımlar yapamıyoruz. Biz buradan sizlere zaten işlemleri nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz.

   Saygılar.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
aylik hesap
İşçi emekli maaşı ikramiyesi hesaplama

İşçi emekli maaşı ve ikramiyesi hesaplama hakkında bilemeniz gerekenler Sgk ve ssk lı olarak çalışan bir işçinin kendi başına alacağı...

Kapat